Dresaj masculin

Ai acum o multime de tehnici "la cald" de strunit barbatii, culese de pe forumul site-ului revistei JOY, plus solutiile cititoarelor care au reusit!

1 Sunteti un cuplu, nu locuiti impreuna, dar vine - pleaca fara sa te anunte sau sa tina cont ca astepti un semn. Nu-l interoga agresiva si nu-l mai pune nici tu la curent cu programul tau.
Corina_s: "...uneori venea fara sa ma anunte, sau nu mai dadea telefoane. O perioada i-am zis ca am ceva de schimbat in program. Fara sa dau detalii. Apoi l-am chemat. Apoi am schimbat iar programul. Apoi l-am uitat. Apoi... s-a educat si ma suna si ma pune la curent cu ce face, rezonabil de atent".

2 A uitat (again!) de ziua ta de nastere? Ai trei variante: te bucuri cand isi va aduce el aminte si ii spui clar ca va fi taxat cu o seara tare de sex, ii faci un mic repros sau ii ceri cu 3-4 zile inainte o suma importanta de bani din care ii spui ca, de data asta, vrei sa-ti faci un cadou de ziua ta care sa-l simbolizeze doar pe el! Sau incerci memo alert-ul folosit de forumista noastra!
Lauryk: "noi suntem destul de clasici si foarte ocupati, fara timp de fantezii...asa ca i-am spus ca vreau sa stau cu el, intr-o noapte instelata de vara, pe acoperisul de la Intercontinental.... Noi doi si o sticla de sampanie..."

3 Te iubeste, dar de cand are deplasari dese in strainatate, a lasat-o mai moale cu comunicarea? Nu-l pisalogi si nici nu-l controla! Uite solutia care a mers in cazul altei forumiste creative:ariamana: "mi-am facut vreo 30 de poze simpatice in format digital si au iesit extraordinar de bine. Am scos pe hartie fotografica cele mai reusite look-uri, iar altele, mai funny le-am facut screensaver si le-am pus pe un CD. Ca sa aiba la ce se uita cand i se face dor de mine..."

4 Marea mutare impreuna s-a lasat cu suprematia "tipicurilor" lui? Isi "marcheaza" teritoriul cu obiecte personale aruncate in dezordine. Nu te transforma intr-o obsedata de curatenie! Aduna camasile si ciorapii, dar nu le mai pune in cosul pentru rufe murdare. Asaza-le sa-i fie la indemana pentru… schimb.
Cand o sa se prinda, spune-i ca asa ai crezut ca face de obicei, le lasa si dupa o vreme, le mai poarta. Si asta nu te deranjeaza!

5 E tacut si te exaspereaza cu vesnicul aer de macho man?Invata-l sa-si deschida sufletul. Cum?
Alina P.: "Se stie ca orice barbat ascunde sub masca masculina un suflet capabil sa se umezeasca de emotie atunci cand nici nu te astepti. In filmul "Story of Us", Michelle Pfeiffer si Bruce Willis isi povestesc in fiecare seara, la cina "cum le-a fost ziua". Incearca si tu, poate fi chiar relaxant. El va aprecia faptul ca te interesezi de activitatile lui iar tu afli intr-un mod placut ce face iubitul tau peste zi."

6 Vrea sa fie lasat sa se "joace cu baietii la o bere" si-ti strica programul in doi?Ce spui de varianta de dresaj propusa de alta forumista pasionata?
Iria: "Pai, trebuie sa-l lasi si de capul lui, altfel o sa te fenteze si o sa plece fara sa-ti spuna - o sa te superi mai rau! Ideea e ca nu trebuie sa fii nici prea posesiva, nici sa-l lasi de capul lui. (...) Pentru barbati libertatea inseamna foarte mult si daca vad ca esti mereu posesiva si geloasa, se cam satura! Incearca pe cat posibil sa ai o oarecare independenta fata de el!“

7 Barbatii sunt incapatanati si nu recunosc imediat cand gresesc! Si nici cand nu-ti provoaca un orgasm! Dupa o cearta el asteapta ca tu sa faci primul pas spre impacare. Nu parasi patul, furioasa si cu perna in brate! Ramai tacuta pe pozitie! Se scurteaza cearta, adormiti nebagand de seama ca va luati in brate.
Smile2: "...dimineata, intotdeauna am ameliorat eu atmosfera profitand de o erectie matinala. Garantat vine si orgasmul, pentru ca este incantat de aparenta mea scapare de memorie..."

8 Mai are in memoria telefonului numere de ex-tipe, ba chiar le mai da sms-uri?
Simona R.: "Fostele se impart si ele in: cele normale, care se resemneaza si cele obsedate, cu orgoliul agasant. Daca dupa un an inca o mai tasteaza pe fosta, mai bine renunti. Timpul e prea pretios ca sa-l pierzi cu un exemplar defect!".

9 Spune ca in timpul tau liber te ocupi de "balarii"? Trebuie sa-ti respecte si orele la coafor, shoppingul cu prietenele, momentele tale de odihna, de uitat la televizor... Ce-ar trebui sa gandeasca, de fapt, un barbat uimitor de bine "dresat"?
The Elf : "Parerea mea e ca intr-o relatie doi oameni ar trebui sa se completeze reciproc. Ma intreb: cat poate dura o relatie intre tipa care iubeste doar cluburile si iesirile si un tip care prefera sa stea acasa in fata televizorului?"

text Mirela Gruia

Tuesday, 25 October 2005 1700 vizualizari